Op 11 november 1918 om 5 uur in de ochtend werd de Duitse capitulatie in het wapenstilstandsrijtuig op het westelijk front nabij Rethondes (Forêt de Coùpiègne, Bos van Compiègne) getekend door Foch en de Duitse delegatie. Maar de wapenstilstand ging pas in om 11 uur ‘s ochtends. Tijdens deze laatste 6 uur vielen aan beide kanten nog vele slachtoffers, terwijl de overgave al ondertekend was.

Het Verenigd Koninkrijk en het Britse Gemenebest besteden uitgebreid aandacht aan deze dag (Remembrance Day of Armisty Day). De Oudstrijders families uit deze landen komen in groten getale naar Ieper om bij de Menenpoort een dodenwake voor de oorlogsslachtoffers te houden. Het symbool voor de herdenking is, vooral in het Verenigd Koninkrijk, de klaproos, de papaver in het Engels poppy.

Welkom op de site van de Belgische Vereniging van Laboratorium Technologen (BVLT)

BVLT-ABTL is een vzw opgericht in 1974 om de belangen van de medisch laboratorium technoloog te behartigen.
Gedreven vrijwilligers zetten zich in voor het aanbieden van allerhande informatie en proberen een goede samenwerking te onderhouden met het onderwijs, het werkveld, de overheidsinstanties en de firma’s. De vereniging streeft enerzijds naar digitalisering en anderzijds naar meer actieve betrokkenheid met andere verenigingen. Bij deze een warme oproep aan collega’s om ons hierbij te ondersteunen. Heeft u interesse? Laat het ons weten via ons algemeen mailadres t.a.v. de voorzitter.

Aankondiging

No event found!

BVLT-ABTL dankt voor de steun van de

Firma’s:

.
Hogescholen:
.

.
.
Partners: